VIZIUNEA ȘCOLII

Colegiul Național de Informatică promovează un învățământ de calitate, adaptabil la nevoile de educație ale tuturor, la toate nivelurile și formele sale.

 


Pedagogicul Centenar Alba Iulia

În perioada 10-11 noiembrie 2018, Colegiul Național de Informatică “Matei Basarab” din Râmnicu Vâlcea organizează a XIX-a ediție a Concursului Regional “Micul Gates”. Începând cu această ediție, concursul se desfășoară pe două secțiuni:

  1. Secțiunea cu participare directă:
    1. Se va desfășura pe trei categorii de vârstă:
      • categoria A (pentru elevii claselor III-V);
      • categoria B (pentru elevii claselor VI-VII);
      • categoria C (pentru elevii claselor VIII-IX);
Pentru fiecare categorie, concursul va avea doua probe: una teoretică şi una practică.
  1. Secțiunea cu participare indirectă – proiecte SCRATCH:
Se adresează elevilor de gimnaziu și va cuprinde câte o categorie pentru fiecare clasă de la clasa a V-a până la clasa a VIII-a, anul școlar 2018-2019.
Tema pentru proiectele Scratch ediția noiembrie 2018 este
“100 DE ANI DE ISTORIE – CENTENARUL MARII UNIRI”.
  • 1 noiembrie 2018 – termenul limită pentru trimiterea proiectelor.
  • 11 noiembrie 2018 – anunțarea rezultatelor în cadrul festivității de premiere și pe site-ul www.miculgates.ro.
  • 20 decembrie 2018 –transmiterea diplomelor și a premiilor
La concurs pot participa echipe formare din maxim 3 membri (2 elevi de gimnaziu și un coordonator -profesor).
Mai multe informații găsiți la adresa www.miculgates.ro.

PLAN DE SCOLARIZARE 2018 – 2019

CLASA PREGĂTITOARE

5 CLASE – 125 LOCURI

LICEU

PROFIL REAL:

a. MATEMATICĂ – INFORMATICĂ
2 CLASE – 56 LOCURI
c. ŞTIINŢELE NATURII (bilingv limba engleză)
1 CLASĂ – 28 LOCURI

PROFIL UMAN:

a. ŞTIINŢE SOCIALE          
1 CLASĂ – 28 LOCURI

PROFIL PEDAGOGIC:

a. INVATATOR – EDUCATOR 
1 CLASĂ – 28 LOCURI


ȘCOALA ALTFEL 2018



Logica
SURSA – ADEVARUL.RO

 




AUDIENȚE

DIRECTOR,
ALINA NICOLETA VEȚELEANU
LUNI: 11,30 – 13,30
MARȚI: 08,30 – 9,30      13,30 – 14,30
DIRECTOR ADJUNCT:
ELENA GABRIELA PREDA – JOI 12,30 – 14,30
DANIELA MIHAELA SAMOILĂ – VINERI 11,30 – 13,30

 rrrrrrr